Blog

Puzzle AI – połączenie klasyki z nowoczesnością

Sztuczna inteligencja z przytupem wdarła się do naszego życia i znajduje w nim coraz szersze zastosowanie. Jednym z obszarów, w którym rozgościła się na dobre jest grafika. Dziś śmiało można powiedzieć, że generowanie obrazów przez AI stało się jednym z hitów ostatnich miesięcy, a tworzenie przy jej pomocy ilustracji, to świetna i wciągająca “zabawa”.

Sztuczna inteligencja w puzzlach zamknięta

I my w Tuzzle także postanowiliśmy zabawić się konwencją - tworząc kolekcję zaprojektowanych we współpracy ze sztuczną inteligencją puzzli dla dorosłych. Pracę nad kolekcją AI&I by Tuzzle zaczęliśmy od napisania krótkich opowiadań. Historii inspirowanych tym, co we współczesnym świecie poruszyło, rozśmieszyło czy wystraszyło nas najbardziej np. kryzys męskości, instagramowa idylla, życie w ciągłym biegu. I tak powstały:

Idąc krok dalej stworzyliśmy szkice głównych bohaterów. To właśnie ich widzieliśmy zamykając oczy i dając ponieść się wyobraźni. Postacie, które najlepiej ilustrują nasze historie:  zabiegana kobieta, nieoczywisty elegant w kapeluszu, zebra na salonach, brodacz po przejściach, pokraczny pies i przepełniony złem klaun.  To one posłużyły za wzór, na podstawie którego sztuczna inteligencja wygenerowała elementy ilustracji, z których stworzyliśmy nasze nietypowe układanki.

Tuzzle kolekcja AI&I - duet człowieka i sztucznej inteligencji

Puzzle Tuzzle, to niewątpliwa ciekawostka na polskim rynku łamigłówek. Ciekawi nie tylko sposób powstania kolekcji AI&I czy zaskakujące opakowanie. Warto wspomnieć, że przy pomocy sztucznej inteligencji powstały także filmy, a zawarte na stronie internetowej puzzli opowiadania czytane są nie przez człowieka, a stworzonego przez lektora AI. Współczesna magia. 

Nieco mroczne, figlarne i inspirujące. Puzzle stanowiące połączenie dwóch światów - klasycznej, układanki i nowoczesnej technologii. Puzzle o niecodziennych wzorach, intrygujących tytułach, zaskakujących opakowaniach z historiami bohaterów w środku. Układanki, które trzymane w dłoniach wywołują szeroki uśmiech na twarzy.

Cześć 🙂

Miło, że się nami interesujesz.

Ciekawi Cię nasza historia o AI? 

Polecane wpisy